26 Ocak Dünya Gümrük Günü merkez ve taşra teşkilatlarında çeşitli etkinliklerle kutlandı.

26 Ocak Dünya Gümrük Günü merkez ve taşra teşkilatlarında çeşitli etkinliklerle kutlandı.

2018 yılı Dünya Gümrük Günü, Dünya Gümrük Örgütü (DGÖ) tarafından 2018 yılı için belirlenen “Ekonomik kalkınma için güvenli bir iş ortamı” teması ile kutlandı. Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatlarındaki tüm personelimizin katılımıyla 22-26 Ocak 2018 haftası birçok etkinlikle kutlandı.
Hafta boyunca, Bakanlığımız merkez personelinin katılımı ile masa tenisi ve satranç turnuvaları düzenlendi. 26 Ocak 2018 gününde Bakanlığımız binasında gerçekleştirilen Dünya Gümrük Günü resepsiyonunda, Bakanımız Sayın Bülent TÜFENKCİ tarafından, turnuva şampiyonlarına ödülleri takdim edildi.
Resepsiyon çerçevesinde ayrıca, 2018 yılı teması çerçevesinde başarılı çalışmalar yapan personelimiz ile özel sektörde Gümrük alanında faaliyet gösteren ve çalışmaları ile temaya katkıda bulunduğu düşünülen adaylar arasından belirlenen temsilciler Bakanımızca DGÖ Liyakat Sertifikası ile mükafatlandırıldı.
Bakanlığımız Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüklerinde de hafta boyunca, çocuklar için gümrükler konusunda bilgilendirme ziyaretleri, huzurevi ziyaretleri, kan bağışı kampanyaları, hudut kapılarında şoför ve yolculara karşılama ikramlarının takdim edilmesi, Gümrük personeli ve ailelerinin katılımına yönelik doğa yürüyüşleri ve farklı spor müsabakaları gibi çeşitli aktiviteler gerçekleştirildi.