Gümrük Vergileri Konulu Kısa Süreli Eşleştirme Projesi Açılış Toplantısı Gerçekleştirildi

Gümrük Borcunun Tahsili ile Gümrük Vergilerinin Geri Verilmesi/Kaldırılması Mevzuatının AB Mevzuatı ile Uyumlu Hale Getirilmesi Kısa Süreli Eşleştirme Projesi Açılış Toplantısı Gerçekleştirildi
 
Bakanlığımızın IPA 2012 Yılı Programlaması kapsamında yer alan projelerinden olan “Gümrük Borcunun Tahsili ile Gümrük Vergilerinin Geri Verilmesi/Kaldırılması Mevzuatının AB Mevzuatı ile Uyumlu Hale Getirilmesi Kısa Süreli Eşleştirme Projesi” açılış toplantısı Bakanlığımız Konferans Salonu’nda 10 Şubat 2016 tarihinde gerçekleştirilmiştir.
 
Müsteşarımız Sn. Cenap AŞCI’nın katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, Bakanlığımız birimleri, gümrük müşavirleri dernekleri, AB Bakanlığı, Merkezi Finans ve İhale Birimi ve AB Türkiye Delegasyonu temsilcileri yer almıştır.
 
Ayrıca, proje kapsamında ortak ülke olarak seçilen İspanya Gümrük İdaresini temsilen İspanya Gümrük İdaresi Müsteşar Yardımcısı, İspanya Büyükelçisi, Proje Lideri ve kilit uzmanlar açılış toplantısına katılım sağlamıştır.
 
Toplantının ilk oturumunda, AB finansmanlı projelerin Bakanlığımızın dönüşümüne olan katkısı ile gümrük vergilerinin önemine değinilirken, ikinci oturumunda projenin detayları hakkında bilgi verilmiştir.