AB VE DIŞ İLİŞKİLER GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

DGÖ Kapasite Geliştirme Direktörü CHECCUCCI Tarafından Bakanlığımıza Ziyaret Gerçekleştirildi

26 Ocak Dünya Gümrük Günü etkinlikleri kapsamında Dünya Gümrük Örgütü (DGÖ) Kapasite Geliştirme Direktörü Ernani CHECCUCCI tarafından Bakanlığımıza 25 Ocak 2017 tarihinde nezaket ziyareti gerçekleştirildi.

Söz konusu ziyaret kapsamında, CHECCUCCI, Müsteşarımız Sayın Cenap AŞCI ile Müsteşar Yardımcımız Sayın Sezai UÇARMAK’a makamlarında nezaket ziyaretinde bulundu.

Gümrükler Genel Müdürü Sayın Mustafa GÜMÜŞ, Risk Yönetimi ve Kontrol Genel Müdürü Sayın Hacı Hasan Murat ÖZSOY ve Gümrükler Muhafaza Genel Müdürü Sayın Abdullah SOYLU ile de makamlarında görüşme gerçekleştiren CHECCUCCI, sürdürülmekte olan Bakanlığımız çalışmaları, proje ve işbirliği girişimleri hakkında istişarelerde bulundu.

Görüşmeler akabinde Bakanlığımızın mevcut yazılım programları ile gümrük kapılarında kurulan her türlü güvenlik sisteminin kontrol ve komuta edildiği Komuta Kontrol Merkezimize de ziyaret gerçekleştiren CHECCUCCI, Komuta Kontrol Merkezi’nde yürütülen çalışmalar hakkında bilgilendirildi.

Sonrasında, Bakanlığımız Köpek Eğitim Merkezini ziyaret eden CHECCUCCI, Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü temsilcisince gerçekleştirilen sunum ile Köpek Eğitim Merkezimiz hakkında bilgi aldı.

Sunum sonrası CHECCUCCI, Köpek Eğitim Merkezimizde saha incelemesinde bulundu.

Anılan ziyaretin Bakanlığımız Köpek Eğitim Merkezinin DGÖ nezdinde akredite “Bölgesel Köpek Eğitim Merkezi” olması yönündeki başvurumuzun değerlendirilmesine fayda sağlayacağına inanılmaktadır.

Köpek Eğitim Merkezi ziyareti sonrasında Bakanlığımız Eğitim Merkezi’ni de ayrıca ziyaret eden CHECCUCCI, burda Bakanlığımız Eğitim Merkezi'nde yürütülen eğitimler hakkında bilgilendirildi.

CHECCUCCI, Bakanlığımıza gerçekleştirmiş olduğu ziyaretin son derece faydalı geçtiğini ifade ederek paylaşımcı yaklaşım ve konukseverlik için Bakanlığımıza teşekkürlerini iletti.