KOMŞU YUNANİSTAN'IN HUDUT KAPILARINDA GREV!

 Komşu Yunanistan'ın Hudut Kapılarında Grev
 
Ülkemiz ile Yunanistan  arasında hudut geçişi olan İpsala Kara Hudut Kapımız karşısında yer alan Kipi  Kara Hudut Kapısında Yunanistan Ekonomi Bakanlığı personelince grev yapılacağı bilgisi  edinilmiştir.

Türkiye ile Yunanistan arasında bulunan ve yolcu giriş ve çıkışı anlamında büyük sınır kapıları arasında yer alan ve ithalat-ihracat anlamında da önemli bir yer olan Kipi Hudut Kapısında söz konusu  grev nedeniyle  hudut geçişlerinde beklemeler olabileceği  bilgisi alınmıştır.  Bu kapsamda, 01 Haziran 2017 günü 07.00-24.00 saatleri arasında Tırlarda sadece Taze Balık yükü taşımakta olan Tırların geçiş yapabileceği, kuru ve dondurulmuş gıda cinsi yükler ile zirai karantinaya tabi yükler taşıyan araçların  ise  bekleyebileceği öğrenilmiştir. Binek otomobil ve otobüsler ise kontrollü olarak yavaş geçiş  yapabileceklerdir.

Yunanistan’a açılan bir diğer hudut kapımız olan Pazarkule Hudut Kapısı karşısında yer alan Kastanias  Hudut   Kapısında  da aynı kapsamda 01 Haziran gece  24:00'dan itibaren 24 saat acil durumlar hariç giriş ve çıkış olmayacağı bilgisi edinilmiştir.

Konu ile ilgili vatandaşlarımızın ve  taşımacı firmalarımızın  bilgi edinmesi ve gerekli tedbirleri alması önem arz etmektedir.