Kuveyt Gümrük İdaresi Yetkililerince Ülkemize Çalışma Ziyareti Gerçekleştirildi.

TIR Sistemi’ni 1983 yılından bu yana kesintisiz şekilde kullanan Kuveyt Gümrük İdaresi yetkililerince, uluslararası arenada en büyük uygulayıcısı olduğumuz sistemin işleyişi ve uygulamalarını yerinde görmek amacıyla 13 – 15 Aralık 2017 tarihleri arasında Ülkemize çalışma ziyareti gerçekleştirildi.

Söz konusu ziyaret programının 13 Aralık 2017 tarihinde Ankara'da düzenlenen bölümünde transit rejimleri ile Gürcistan ve İran ile ayrı ayrı yürütmekte olduğumuz e-TIR Pilot Projelerine ilişkin bilgi aktarımında bulunulmuştur.

Ertesi gün Ankara Lojistik Üssü ziyaret edilerek uygulamalar hakkında görüş teatisi gerçekleştirilmiş; programın son gününde ise Kuveyt Gümrük İdaresi ile ulusal kefil kuruluşu, IRU, TOBB ve Bakanlığımız yetkililerinden müteşekkil 11 kişilik Heyet tarafından Kapıkule Gümrük Müdürlüğü ziyaret edilerek, iş akışları yerinde gözlemlenmiştir.

Ziyaretten son derece hoşnut kalındığını belirten Kuveyt Müsteşar Yardımcısınca,  Ülkelerimiz arasında yakın iş birliğinin her daim sürdürülmesinin önemine vurgu yapılmıştır.